PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kimi delikanlı gibi görünüp,kancık köpek gibi yaşıyor, kimi mutlu olmak için

Deniz34
09.Haziran.2019, 04:42
kimi adilikle meşgul,öyle yaşıyor,<br />kimi şereflilik taslayıp,********liğin alasını yapıyor,<br />kimi delikanlı gibi görünüp,kancık köpek gibi yaşıyor,<br />kimi mesut olmak için,başkalarını mutsuz bırakıyor...?<br /><br />kimi gurur ezip,hayat yıkıyor,<br />kimi yaşam sadece ondan sorulurmuş gibi davranıyor,<br />kimini nakit hırsı bürümüş,para uğruna şerefini satıyor,<br />kimisi de kanı beş nakit etmediği halde,insan beğenmiyor...?<br /><br />kimi insanlığını satmış,ama kendini insan sanıyor,<br />kimi bir çok hayatı yıkmış ama bununla övünüyor,<br />kimi yaptığı haysiyetsizlikleri çok iyi birşey yapmış gibi anlatıyor,<br />kimi almış eline yalanlarını,utanmadan insan kandırıyor...?<br /><br />kimi şeytana satmış nefsini,nefissiz yaşıyor,<br />kimi noksan yan bulamayınca kulp takıyor,<br />kimini mal hırsı bürümüş,parayla yaşam buluyor,<br />kimide hayvanın daniskası,kendini insan sanıyor...?<br /><br />ben insanları anlayamıyorum,tanıyamıyorum,<br />neden masumun kanına ekmek doğranıyor,<br />neden şerefli insanları hep ********ler buluyor,<br />neden yaşam bu hale geldi,<br />neden sadece kötülerin sözü dinleniyor,<br />neden kimse &quot;ufacık boyuna&quot; bakmadan,<br />ağalık taslıyor???<br />anlayamıyorum,anlam veremiyorum<br /><br /><br />alinti