PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadın dayağından kaçan erkekler

Nazli
09.Haziran.2019, 04:49
<b>Eşlerinden şiddet gördükleri için Sığınma Evi'nde kalan 60 kişi: &quot;Erkekler de dayak yer. Ama biz derdimizi anlattığımızda herkes kahkahalarla gülüyor&quot;. <br /><br />Konya'da Şefkat-Der Erkek Sığınma Evi'nde kalan, ailelerinden, eşlerinden şiddet görmüş 60 erkek, basın toplantısı düzenleyerek yılda bir günün &quot;Dünya Erkekler Günü&quot; duyuru edilmesini istedi. &quot;Neden Dünya Kadınlar Günü var da Erkekler Günü yok&quot; diyen şiddet mağduru erkeklerden 8 yıl önce ailesi tarafından dövülüp sokağa atıldığını söyleyen Veysel Yaşar gözyaşlarını tutamadı. 4 yıldır sığınma evinde kalan Ahmet Ağırtıcı ise, &quot;Erkekler de ağlar, erkekler de dayak yer, ama utandığımız için bir türlü konuşamayız. Karımdan kafama tencere yedim dediğimde herkes kahkahayla gülüyor. Bunu yıllarca sakladım&quot; diye dert yandı. &quot;Erkekler utandığı için sorunlarını anlatamıyor&quot; diyen Erkek Sığınma Evi'nde kalan mağdur erkekler, hazırladıkları pankart ile senede bir gün de olsa erkeklerin sorunlarının konuşulduğu Dünya Erkekler Günü olması gerektiğini belirttiler. Mağdur erkekler &quot;Bu günü bize çok görmeyin&quot; derken; Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan ise töre kurbanı olmak istemeyen bir çok erkeğin sığınma evine gelerek yardım istediğini söyledi. <br /><br />&quot;Erkekler de ağlar&quot; <br />Açtıkları Türkiye'nin ilk erkek sığınma evinden, bugüne kadar bin 500'den çok erkeğin faydalandığı belirten Bulan, &quot;Erkekler de mağdur duruma düşüyor, aldatılıyor, sokağa atılıyor, ağlatılıyor, terk ediliyor, şiddet görüyor, işkence yapılıyor. Onlar da töre ve namus bahaneleriyle öldürülüyor, onların da sevgiye, ilgiye ve yardıma ihtiyacı var&quot; diye konuştu</b>