PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevmek Zor İş Azizim

Nazli
09.Haziran.2019, 05:06
<b><br /><br />Gitmemeliydin azizim.<br />Ben git desem de gitmemeliydin.<br />Görmesem de görmeli, sevmesem de sevmeliydin.<br />Önce ızdırabım olmalıydın, aşkım olman için;<br />Çekmeliydin sancıyı, yakmalıydın çırayı…<br />Unuttun mu azizim aşk neydi?<br />Hayalini bile düş etmeye şükredebilmekti.<br />Aşk dokunmak değildi ki azizim / Yüreğe okunmaktı.<br />Hoyrat esen rüzgârlarda âminleri,<br />Hayata birlikte dokunmaktı.<br />Herkesin bir dünyası var kapılarını sıkı sıkıya kapadığı...<br />Açtığında ağladığı...<br />Ben sana açtım.<br />Ben sana kandım azizim.<br />Ben sana yandım.<br />İçtiğin çayın tadını paylaşamadığın dostların,<br />Renginde hissedemediğin sevdaların,<br />Kokusunda buram buram muhabbetin olduğu aşkların<br />Olmadıysa…<br />Boşa yaşamışsın be azizim.<br />Sevgi neyinize sizin?<br />Söylesene yürek ne ki sizin için?<br />Evet, anladım azizim.<br />Sen aşkı bilmiyorsun.<br />Tespihin yüreğinden düşeli / aşkın düş olmuş.<br />Bu yüzden soluklaşmış renksizleşmişsin azizim.<br />Biraz damla damla gökkuşağı katsak ruhuna,<br />Sen ağlasan ben güneş gibi açsam dualarında…<br />Sizler gibi insanlar için sevmek?<br />Zor iş be azizim.<br />Bak yaşam ne güzel; sevmeye ne gerek?<br />İşin yok gibi,<br /><br />Gece yarısı uykunu bölüp hayallerde düşünmek…<br />Hadi ya! Nedir ki sevmek?<br />Bir somun ekmeğimiz var ona şükür gerek.<br />Bölünmüş ruhunun parçalarını toplayamazsın,<br />Acır sınırsızca…<br />Aklın dağılır uçar bir bahar kokusuna.<br />Oradan yitirdiğin aklın konar bir kuşa.<br />Bir bakarsın kuş pır pır fiyat yüreğinin çırpınışlarında<br />Ah be azizim, zor iş sevmek!<br />Her daim gönlünde gözlerini görmek,<br />Üstüne bir de burnunun sızısı gibi özlemek,<br />Sicim sicim gözyaşlarıyla gözlerinden dökülmek...<br />Kaldırımlardan, sokaklardan,<br />Yüreğinde taşıdığınla yürümek…<br />Okuduğun kitaplarda bile ismini görmek<br />Hatta kimi sevgi,içinden taşan<br />o hayalle konuşmak demek.<br />Yok be azizim hiç sana göre değilmiş sevmek<br />Zor iş be azizim zor iş... Sevmek!<br />Sahi! Ne dedin?<br />Sevmek, yaşam mı demek?<br />O vakit kendini sevdirip de gidenler utansın desek.<br />Bu şiire bir de üslubunca bir şerh düşsek.<br /><br /><iframe title="YouTube video player" width="640" height="385" src="http://www.youtube.com/embed/CY0XqNs83GU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe><br /><br />Ve bazı sevenler, gizlidir..<br />Çünkü kimi sevgiyi yalnız yaşamak gerekir..<br /><br />El değmesin..<br />Göz değmesin..<br />Söz değmesin diye..__//<br /><br />Nur Yaşam Şuara <br /><br /></b>