PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nefesimi Süreyim

MelisaElis
18.Haziran.2019, 15:41
<br /><br /><br />&quot;Ayrılıklar uyandırmalı kör yüreğimi.<br />Cehennem yangınlarından,<br />ölmeden çıktıysa bedenim;<br />artık benim olmalıyım,<br />benim.<br />Yeter yüreğimi bir çift gözün<br />ateşine rehin verdiğim.<br />Ateş artıgı değildir karşılığımız.<br />Pusatını dağ sisinden alan,<br />firarını mermisine emanet eden,bir namludur bu.<br />Eşkıya sevda ki;<br />zulasında asılı durur kefenlediği ölümü.<br />Ellerinin çeliğine su verilmiştir ta<br />Adem`den beri.<br />Bilir ve intihar cüretiyle yoklar yüreğinin tetiğini.<br /><br />Güneşin kızılca kıyametine çatar<br />kuruyan ümit dallarını.<br />Yanacaksa,<br />cehennemden beter yanmalı!<br />Kim anlar ki eşkıyanın sağlamlığını;<br />Özleminin çiseyle yıkanmış şafak değerini kim?<br />Hani ellerine kuşlar İnerdi,<br />kardan üşüyen kuşlar...<br />Bahçen kuş sevinçleriyle inlerdi ay<br />Şahrud.<br />Eşkıya yüreğime çığ düştü,<br />Üşüyorum ha...<br />Aç ellerini. &quot;<br /><br />Geldim mutsuzluğumla<br />Yürek susuzluğumla<br />Koynuna al demiyom<br />eşikte koyma beni<br />Koynunda yatır demem<br /><br />Yeter bağışla beni<br />Aç ellerin gireyim<br />Sana ömrüm vereyim<br />Kuruyan dudaklarına<br />Nefesimi süreyim<br />Kuruyan dudaklarıma<br />Nefesini süreyim<br />Dağlara küs olur mu<br />Bahara yas olur mu<br /><br />İki can bir bedenken<br />Ayrı yatmak olur mu<br />İki yürek bir canken<br />Ayrı düşmek olur mu<br />Biliyorum suçluyum<br />Kentin pis suyuyum<br />Sevmesini bilmiyorsam<br />Geçmişin sonucuyum<br />Aç kapıyı gireyim<br />Sana ömrüm vereyim<br />Kuruyan dudaklarına<br />Nefesimi süreyim<br />Kuruyan dudaklarıma<br />Nefesini süreyim<br /><br />Cevdet Bağca - Nefesimi Süreyim...