PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her HayaLe Giden Bir YoL Vardır

MelisaElis
18.Haziran.2019, 15:41
<b>Bir dağın tepesinde yere düşmek üzere olan bir yaprak içindeki hayalini haykırmış. <br />&quot;ben denizlere ulaşmak istiyorum.Bir gün denize ulaşacağım ve hayalimi yaşayacağım.&quot; <br />Yaprağın üzerinde bulunduğu ağacın derhal dibinde yatıveren bir kütük boğuk bir sesle; <br />&quot;ben de &quot;demiş.Ben de denize ulaşmak istiyorum. <br />Fakat yaprak ona küçümseyen ve alaycı bir anlatım ile <br />&quot;sen asla denize ulaşamazsın.Çünkü beni denize ulaştıracak rüzgar şimdi çıkar gelir. <br />Bir çırpıda orada olurum.Ancak sen ağır ve hantalsın.Sonsuza dek burada kalacaksın. <br />&quot; Gerçekten de bir rüzgar çıkmış. <br />Kuzeyden güneye doğru esen rüzgar bir süre sonra güneyden batıya doğru esmiş. <br />Tam doğru istikamette iken ani güneyde olan denizin bilakis doğru havalanmış. <br />Bir tepeden diğer tepeye,bir vadiden diğer vadiye sürüklenip durmuş. <br />En son bir çamura saplanıp kalmış. <br />Kütük ise yakınındaki akarsuyun denize gittiğini biliyormuş. <br />Kendini suların kollarına bırakmış ve gitmiş. <br />Akarsuyun kenarında bir çamura saplanıp kalmış yaprağı görünce ona şunu demiş; <br /><br /></b><b>&quot;Unutma sevgili yaprak her hayale giden bir yol vardır. <br />Gelip geçici rüzgarlarla hayale gidilmez. <br />Ancak sürekli akan sularla gidilir.&quot;</b>