PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gül İle Suyun Aşkı

MelisaElis
18.Haziran.2019, 15:45
<b>Günün birinde bir gülle su karsilasir ve arkadas olurlar. Ilk önceleri arkadaslik olarak devam fiyat bu durum. Tabiki vakit lazimdır birbirini <br /><br />tanimak icin. Gel vakit git vakit gül o kadar mesut olur ki bu arkadasliktan ve birliktelikten,mutluluktan ici icine sigmaz artik ve anlar ki <br /><br />suya asik olmustur. Hayatinda ilk kez asik olan gül, burcu burcu cesur ve etrafa kokular sacar. Suya dönüp der ki birgün, sevgili su, seni <br /><br />sevdigim icin böylesine degistim, actim ve etrafa kokular sactim, yalnizca seni sevdim diye.<br />Öyle vakit gelir ki artik su da icinde güle karsi birseyler hisetmeye baslar. Zanneder ki güle asik oldum. Günler ve aylar birbirini kovalar <br /><br />ve gülü sevdigini zanneden su,artik eskisi kadar ilgilenmez gül ile. Gül ise &quot;acaba su beni artik sevmiyor mu&quot; diye düsünmeye baslar. <br /><br />Cünkü suyun kendisine olan bu ilgisizligi onu üzmeye baslamıstir. Icin icin bu soruyu sorar kendine. <br />Birgün gül suya der ki , biliyormusun ben seni cok seviyorum. Su, bende seni seviyorum der. Aradan vakit gecer ve gül tekrar suya seni <br /><br />seviyorum der. Su siradan bir ifadeyle &quot;ben de&quot; der. ama gül bu sözde sevgiyi hissedemez. Bu siradanlasma gittikce sürer ama gül <br /><br />sabirla hep &quot;seni cok seviyorum &quot; der suya. Ama artik öyle bir duruma gelir ki gül, etrafa o güzel kokuyu sacamaz ve burcu burcu acan <br /><br />dalları solmaya yüz tutar. Kendini toparlayarak ve son kez suya &quot;biliyormusun seni hala cok seviyorum&quot; der göz yaslari icerisinde. Su da <br /><br />ona döner ve tekrar o bildik ironik ve umursamaz edası ile &quot;üff söyledim ya ben de seni seviyorum diye&quot; der.<br />Gün gelir gül yataklara düser. Cok hastalanmistir gül,rengi solmus cehresi sararmistir gülün. Yataklardadir artik. Su ise basinda bekler <br /><br />gülün, yardimci olabilmek icin onu cok seven ve sevdigini her firsatta söyleyen sevgili dostuna. Ama bellidir ki artik gül ölecektir. Ve son <br /><br />kez zorlukla basini döndürerek suya der ki &quot; biliyormusun seni ben gercekten seviyorum ve senin bilemedigin kadar sevdim üstelik&quot;<br />Cok hüzünlenir su bu vaziyet karsisinda ve son care olarak bir hekim cagirir. Nedir mesele diye doktor'a sorar. Hekim muayene fiyat gülü. <br /><br />Muayeneden sonra söyle der :<br />&quot;Hastanin durumu ümitsiz, artik elimizden birsey gelmez&quot;<br />Su merak fiyat kendisini bu kadar cok seven gülün ölümüne neden olan hastalik nedir diye, ve sorar doktora <br />&quot;hastaligi nedir ki sevgili dostumun&quot; diye. <br />Doktor söyle bir bakar suya ve der ki<br />&quot;Gülün bir hastaligi yok dostum, hic dikkat etmemissin galiba sevgili dostuna, bu gül sadece susuz kalmis, ölümü onun icin der&quot;<br />ve anlar ki su artik, sevgiliye sadece seni seviyorum demek yetmemektedir. ama artik cok gectir.<br /><br />Sevdiklerinize, gec olmadan onları sevdiginizi söylemekle kalmayin gösterin,Güller solmasin</b>