PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kötü ilişkilerden kurtulun


BritanyaLi
11.Temmuz.2019, 04:16
Neredeyse orta yaşlarınıza yaklaştığınızı ve aşkı tadamadığınızı, asla güzel bir ilişki yaşayamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz!

Kötü ilişkiler gelip sizi bulmaz, siz kötü ilişkileri bulursunuz. Durup bir düşünün, kimse sizi zorla istemediğiniz bir adamla çıkmaya zorlamıyor. Siz onunla çıkıyorsunuz çünkü kötü yönlerini, hatalarını, yanlışlarını henüz bilmiyorsunuz. Anladığınızda da artık çok geç oluyor. Ona zamanınızı verdiniz bir kere, o zaman sonuna kadar gitmelisiniz. Hayır, böyle bir şey yok. Unutmayın ki; siz sona erdirmediğiniz sürece devam edecek. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek bir makale, daha iyi bir ilişkiye sahip olmak için yapmanız gereken 5 şey.

1.Kötü giden ilişkiyi bitirmeyi öğrenin

Bütün kadınların içine düştükleri bir tuzaktır bu kötü ilişkiler. Onlara zamanımızı, sevgimizi veririz fakat karşılığında sadece üzüntü ve endişe alırız. Oysaki bir kadının ilişkiden beklediği bu değildir. O halde artık bu ilişkinin bitme zamanı gelmiştir. Ne kadar emek harcadığınız önemli değil, ortada sevgi ve mutluluk yoksa, bunu başka bir erkekte aramanın zamanı gelmiştir. Erkekler otobüs gibidir; bir otobüsü kaçırdığınızda, bir sonrakine binmeyi öğrenin. Otobüsü kaçırdım diye üzülmeyin. Çünkü mutlaka başkaları da olacaktır.

2.Daha az tolerans gösterin ve daha fazlasını bekleyin

İlişkilerde fedakarlık yapan taraf genellikle kadınlardır. Sevgilisinin istediği yerde yemeğe gider, evde onun sevdiği yemeği yapar, akşam onun istediği programı izler ve ya onun istediği filme gidilir. Siz bu kadar fedakar olmaya meraklıyken, sevgilinizi istediğiniz hiçbir şeyi yapmadığı için suçlayamazsınız. Bu yüzden fazla fedakarlıktan kaçının. Unutmayın ki ilişkiler tek taraflı toleransla yürümez. Sevgilinizin de en az sizin kadar fedakar olması gerekiyor. Mutlu olmak istiyorsanız ona karşı olan beklentilerinizi yükseltin. Zamanla o da buna alışacaktır.

3.Kendinizi meşgul edecek bir şeyler bulun

Erkekler kadınlarla aynı zaman diliminde yaşamıyor. Bu yüzden beni niye aramadı diye düşünmek deliliğe açık davetiye çıkarmak gibidir. Niye aramadığını kim bilebilir, belki maça daldı, belki arkadaşlarıyla beraber, belki araması gerektiğini bile düşünmüyor. Bunun için üzülmek yerine kendinizi bunu düşünmenize izin vermeyecek şeylerle meşgul edin. Bir dans okuluna yazılın, yeni bir dil öğrenin, eğlenin.

4.Hoşunuza gitmeyen şeyleri söyleyin

Ortaya bir fikir atıldığında, ya da bir plan yapılırken, yapmak istemediğiniz şeyleri söyleyin. Sırf erkek arkadaşınız istiyor diye yapmak istemediğiniz şeylere tamam demeyin. ?Sen nasıl istersen? cümlesini kendinize yasaklayın. Biraz da kendinizi ön plana koyun. Eğer sizi dinlemek ve önemsemek istemiyorsa yapmanız gereken şeyi biliyorsunuz. Evet doğru tahmin, sıradaki otobüsü bekleyin.

5.Kendinize zaman ayırın

Birçok kadın erkek arkadaşının bazen tek başına bir şeyler yapmak istemesini ve ya arkadaşlarıyla vakit geçirmek istemesini olumsuz karşılar. Ama aksine aslında aynısını siz de yapmalısınız. Dünya sadece ikinizin olduğu bir yer değil. Aileniz ve arkadaşlarınız da bunun içinde. Kendinize vakit ayırın ve bunu bir diğeriniz yaptığında ona anlayış gösterin.