1- 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Forumsokagi.com hiç bir sorumluluk kabul etmez ve sorumlu olarak kesinlikle gösterilemez.

2- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen veya bu konular hakkında aşağılayıcı ve küçük düşürücü yazılar forumda paylaşılamaz.

3- Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiği takdirde mesajı ya da konuyu açan üye sahibi forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

4- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiği takdirde mesajı ya da konuyu açan üye sahibi forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.

5- Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

6- Parti & siyaset içeriği ve propaganda amacı taşıyan yazılar yazmak kesinlikle yasaktır.

7- FORUMDA TÜRKÇE KULLANIMINA ÖZEN GÖSTERİLMELİDİR.

8- Mesajlarda bütün kelimeleri kalın, eğik, altı çizili, büyük, aynı yazı tipi ile veya tamamen renkli yazmak yasaktır. Sadece vurgulanmak istenen kelimeler bu şekilde yazılacaktır.

9- Açılan her konunun konu başlığı ile uyumlu olması; ayrıca başlığın tümünü büyük harflerle yazmamalı, gereksiz yere noktalama işaretleri kullanılmamalı.

10- Kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde, hit veya backlink almak amaçlı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiği taktirde süreli uzaklaştırma (3-5-7 gün) cezası uygulanır.

11- Açılan konularda içeriğin tamamı girilmelidir.

12- Forumda konulara; konu ile alakasız, alaycı veya dalga geçici tavırda mesajlar atanlar forumdan belli bir süre uzaklaştırılacaktır, tekrarı halinde süresiz uzaklaştırma cezasına gidilecektir.

13- Flood yapmak (konu altına ard arda yorum yapmak) yasaktır.

14- Forumda ticari kaygı güden mesajlar ve crack, mp3, warez, hack, adult, *****grafik ve benzeri sitelerin ve ürünlerin tanıtımı ve ticareti yasaktır.

15- Özel mesajlaşma sistemi reklam yapmak amacıyla kullanılmamalıdır. Tespiti halinde üyelerin hesapları uyarmaksızın forum yöneticileri tarafından süresiz durdurulacaktır.

16- Her türlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası verilecektir.

17- Forumda çoklu üyelik kesinlikle yasaktır. Çoklu üyelik yapıldığı tespit edilen hesaplar forumdan süresiz uzaklaştırılır.

18- Forumsokagi.Com forum platformunda kesinlikle üye silimi ve bu üyelerin tüm mesaj ve konu silimleri yapılmamaktadır. Bu yüzden bu tarz tekliflerde bulunmayınız. Eğer üyeliğinizin durdurulmasını istiyorsanız, bu üyelik ile yöneticilere özel mesaj atıp talebinizi iletiniz. Talep doğrultusunda kişinin hesabı kendi isteği doğrultusunda durdurulur.

Önemli : Forum kuralları'nda değişiklik hakkı yönetime ait olup; yapılan ya da yapılacak olan her türlü kural değişikliklerinde forum kullanıcılarına özel olarak bildirim gönderilmeyecektir.

Son güncelleme tarihi : 31.05.2014